Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Identyfikatory przypinane z klipsem

 
Konfiguracja
Kolorystyka druku:
Podłoże:
Wykończenie:
Przygotowanie do druku:
Personalizacja tekstowa:
nie
Personalizacja graficzna:
nie
QR code:
nie
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Identyfikatory przypinane z klipsem

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze druku identyfikatorów przypinanych z klipsem.

Przy wyborze tego typu identyfikatora otrzymamy przyklejony do identyfikatora klips z agrafką do przyczepiania do ubrania. Identyfikator nie ma żadnych otworów, narożniki przy laminowaniu laminatami 125 μm i 250 μm zawsze wykańczamy poprzez ich zaokrąglnie, promień zaokrąglenia wynosi 7 mm.
 
Kolorystyka druku – dwie opcje druku:
  • jednostronnie kolorowa (4+0) – to jednostronny zadruk identyfikatora w pełnym kolorze (CMYK), druga strona pozostaje biała;
  • jednostronnie czarna (1+0) – zamówione identyfikatory będą wydrukowane jednostronnie czarnym kolorem.
 
Podłoże – do wyboru dwie opcje: papier satynowany biały 300 g/m2 lub folia biała bez kleju (folex) 250 μm.
  • papier satynowany biały 300 g/m2 – zalecamy wybór tego papieru w przypadku gdy identyfikatory przeznaczone są do krótkiego czasu użytkowania np. na imprezy jedno-, lub dwudniowe;
  • folia biała bez kleju (folex) 250 μm – ten materiał wybieramy gdy zależny nam na dłuższym czasie użytkowania identyfikatora, np. w szkołach lub w przypadku identyfikatorów pracowniczych.
 
Wykończenie – możemy wybrać z dwóch grubości laminatu: 125 μm oraz 250 μm:
  • laminat 125 μm – identyfikator zalaminowany tym laminatem jest cieńszy i bardziej giętki w porównaniu do identyfikatora zalamianowanego laminatem 250 μm Zachowuje on wszystkie inne parametry laminatu 250 μm;
  • laminat 250 μm – otrzymany identyfikator jest zbliżony grubością i sztywnością do kart bankomatowych.
 
Przygotowanie do druku – oferujemy do wyboru dwie opcje:
  • nie (mam gotowe pliki do druku) – opcję tę zaznaczamy w przypadku gdy dostarczony do cyfrus.pl plik nie wymaga żadnej pracy (oczywiście oprócz zrobienia składek do druku). W przygotowanym pliku identyfikatory mogą być spersonalizowane, mogą posiadać QR kody i nie wymaga to zaznaczania opcji poniżej;
  • tak (potrzebuję przygotowania plików do druku) – zaznaczamy wyłącznie gdy drukarnia ma przygotować pliki do druki czyli gdy mamy wzór identyfikatora a chcemy aby na nim umieścić personalizację tekstową, personalizację graficzną czy też QR code. Oczywiście można połączyć te opcje na identyfkatorze. Zaznaczenie opcji tak (potrzebuję przygotowania plików do druku) umożliwi wybór następnych opcji – personalizacji tekstowej, personalizacji graficznej i QR code.
 
Personalizacja tekstowa – dwie opcje do wyboru:
  • nie – opcję tę zaznaczamy, jeśli nie potrzebujemy drukować na identyfikatorach zmiennych takich jak: imiona, nazwiska, numery. Wybierając tę opcję będziemy mieli nadal możliwość wykonanie personalizacji graficznej oraz QR code.
  • tak – przy wyborze tej opcji mamy możliwość spersonalizowania tekstowego identyfikatorów. Przykładowo, dostarczając do drukarni bazę imion i nazwisk w pliku tekstowym lub Excelu, cyfrus.pl umieści te dane na wszystkich identyfikatorach w miejscu wskazanym w projekcie.
 
Personalizacja graficzna – oferujemy tutaj także dwie opcje – nie, tak.
  • nie – bez zmiany elementów graficznych na identyfikatorach;
  • tak – w przypadku wyboru tej opcji mamy możliwość personalizacji graficznej, co najczęściej wykorzystywane jest do umieszczania na identyfikatorach zdjęć osób używających identyfikatorów. W tym celu do zamówienia należy załączyć odpowiednio opisaną bazę zdjęć. Zdjęcia należy przesłać w formacie TIFF lub JPG. Pliki ze zdjęciami muszą być nazwane wg schematu: NAZWISKO_IMIĘ (bez polskich znaków).
 
QR code – do wyboru trzy opcje:
  • nie – jeśli nie potrzeby umieszczania kodu QR na identyfikatorach;
  • taki sam – na zamawianych identyfikatorach umieszczony będzie taki sam QR code zawierający np. nazwę i dane firmy;
  • różny – na każdym identyfikatorze wydrukowany zostanie inny QR code np. z imieniem i nazwiskiem osoby.
 
Wymiar dłuższego boku (mm); Wymiar krótszego boku (mm) – wpisujemy tutaj wymiary zamawianych identyfikatorów. Najczęściej zamawiane identyfikatory mają wymiary 90×50 mm; 85×55 mm lub 75×115 mm.
 
Nakład – wpisujemy tutaj ilość identyfikatorów jaką chcemy zamówić. Identyfikatory drukujemy już od 1 sztuki.
 
Jeżeli nie znaleźliście Państwo na naszej stronie identyfikatorów jakie chcecie zamówić, prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie identyfikatory.
 
 
 
POZOSTAŁE RODZAJE IDENTYFIKATORÓW
_______________________________________
 Identyfikatory w formie karty tekst  Identyfikatory zawieszane Identyfikatory na smyczy  Identyfikatory z magnesem 
Identyfikatory w holderze plastikowym (w kieszonce)Identyfikatory w holderze foliowym z wycięciem Identyfikatory w holderze foliowym Identyfikatory w holderze plastikowym z klipsem i agrafką


identyfikatory przypinane z klipsem
– drukarnia internetowa CYFRUS.PL

MAKIETY NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANYCH IDENTYFIKATORÓW PRZYPINANYCH Z KLIPSEM (proszę pamiętać o usunięciu makiety z Państwa projektu przed wysłaniem pliku do druku):
 

Makieta identyfikatora 50×90 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 90×50 mm przypinany z klipsem

Makieta identyfikatora 85×55 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 85×55 mm przypinany z klipsem

Makieta identyfikatora 115×75 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 115×75 mm przypinany z klipsem

Makieta identyfikatora 50×90 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 50×90 mm przypinany z klipsem

Makieta identyfikatora 55×85 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 55×85 mm przypinany z klipsem

Makieta identyfikatora 75×115 mm przypinanego z klipsem Identyfikator 75×115 mm przypinany z klipsem

 
 
 
 
 
W SKRÓCIE
  1. plik *.PDF
  2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
  3. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia
  4. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  5. fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr)
  6. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa
  7. w jednym pliku, strona po stronie

 

 

  1. Pliki do druku identyfikatorów przypinanych z klipsem przyjmujemy w postaci pliku *.PDF (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
    Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
    – bitmapy w formacie *.jpg, *.tiff, *.psd (w przypadku plików *.tiff, *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych)
    – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
    – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)

  2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony z każdej strony o 3 mm SPADY.
    FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
    Formaty dla identyfikatorów przypinanych z klipsem:

    format netto format brutto
    x×y mm (format własny)
    (x+6)×(y+6) mm

    SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to zdjęcie powiększamy od strony cięcia o 3 mm), jeżeli mamy tło lub zdjęcie na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...

    Identyfikatory - spady

    Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm, przy docinaniu też może wystąpić przesunięcie ok. 0,5 mm.

  3. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linii równoległych do linii cięcia...
     
    Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

  4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
    Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
    Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż zakres kolorów RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
    UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.

  5. Fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr) – brak zamiany spowoduje brak możliwości wydrukowania – nie posiadamy wszystkich czcionek używanych przez Państwa – a te których nie mamy zostaną podmienione na posiadane przez nas, co spowoduje zmianę projektu...

  6. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa danego koloru to 5%.

  7. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystko zapisujemy w jednym pliku, strona po stronie.

Nie przyjmujemy plików z ułożonymi identyfikatorami przypinanymi z klipsem np. na formacie A4 czy też A3. Składki wykonujemy sami specjalnie pod proces technologiczny związany z produkcją identyfikatorów przypinanych z klipsem.

W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy  na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.