Prace do druku wielkoformatowego przyjmujemy w postaci spłaszczonego pliku TIFF z kompresją LZW. Można je także dostarczać w innych formatach, jednak w takiej sytuacji należy się liczyć z koniecznością przygotowania pracy do druku i związanymi z tym dodatkowymi kosztami.
Akceptowane przez nas formaty to:
- bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrasteryzowanie warstw tekstowych)
- pliki wektorowe *.pdf
- pliki postscriptowe *.eps (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
- pliki CorelDraw - do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe) Należy tylko pamiętać aby w plikach wektorowych wszystkie bitmapy były zagnieżdżone w CMYKu. W przypadku plików bitmapowych, najlepszą jakość uzyskamy drukując pliki przygotowane w formacie TIFF. Bez utraty jakości może on zostać skompresowany metodą LZW. W przypadku zapisu do formatu JPG uzyskamy mniejsze pliki, ale musimy się liczyć z utratą jakości.
Rozdzielczość plików (bitmap) W zależności od urządzenia na którym praca będzie drukowana, minimalne rozdzielczości bitmap (zdjęć) przy których nie nastąpi utrata jakości są następujące:

Powyżej tych rozdzielczości pliki będą niepotrzebnie duże, a czas druku zlecenia dłuższy.
Przyjęło się, że standardowo zdjęcia przygotowuje się w rozdzielczości 300 dpi.
Nie jest to błąd, ale w żaden sposób nie wpływa na jakość wydruków. Zobacz też
https://www.signs.pl/article.php?sid=1088 Przy przygotowaniu materiałów do druku musimy pamiętać o maksymalnej wielkości wydruku, jaki jesteśmy uzyskać z naszego zdjęcia bez utraty jakości. Poniżej przykładowa tabelka obrazująca jakiej wielkości wydruk uzyskamy ze zdjęć wykonanych aparatami z typowymi matrycami:

Wraz ze wzrostem odległości z jakiej wydruk będzie oglądany możemy stosować odpowiednio niższe rozdzielczości. Orientacyjna rozdzielczości powinna być nie mniejsza jak:

Kolory i profile ICC
Wszystkie dostarczane do nas prace, powinny być dostarczane w przestrzeni kolorystycznej CMYK. Jeśli przyszły wydruk zawiera bitmapy w przestrzeni RGB, korekty dotyczące jego obróbki najlepiej nanieść w przestrzeni RGB, a dopiero na końcu pracy z plikiem zamienić go na CMYK. Po zamianie na CMYK, kolorystyka pracy ulegnie lekkiemu przygaszeniu, z powodu konwersji z większej przestrzeni barwnej RGB do mniejszej CMYK, w której pracują wszystkie nasze urządzenia drukujące.