Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Naklejki (druk solwentowy)

 
Konfiguracja
Jakość druku:
Podłoże:
Laminat ochronny:
Nacinanie po obrysie:
tak
Rozcinanie na sztuki:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Druk naklejek dowolnego kształtu (druk solwentowy)

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze druku naklejek dowolnego kształtu (druk solwentowy).

Jakość druku – oferujemy trzy opcje druku naklejek:
– high speed (druk 540×720 dpi w 5 pasach);
– standard (druk 720×720 dpi w 8 pasach – jest to jakość wystarczająca dla wydruku większości naklejek);
– foto (druk 1440×720 dpi w 10 pasach – przeznaczona do wydruku bardzo małych naklejek, z drobnymi elementami).
 
Podłoże – nasza drukarnia oferuje do wyboru 7 opcji folii na których drukujemy naklejki:
– folia samoprzylepna błyszcząca;
– folia samoprzylepna błyszcząca EASY DOT;
– folia samoprzylepna błyszcząca z szarym klejem;
– folia samoprzylepna matowa;
– folia samoprzylepna matowa EASY DOT;
– folia samoprzylepna matowa z szarym klejem;
– folia samoprzylepna przezroczysta (uwaga – nie mamy możliwość wykonania białego poddruku na drukowanych naklejkach).
To standardowe folie używane do druku naklejek o trwałości na warunki atmosferyczne 2 lat (oprócz folii EASY DOT), grubość 100 mic. Jeżeli chcemy nakleić naklejkę na poprzedni wydruk to proszę wybrać opcję folii z szarym klejem, który uniemożliwia prześwitywanie poprzedniego wydruku.
Folie EASY DOT to białe folie które umożliwiają łatwą i szybką aplikację na różne podłoża nawet przez amatorów. Specjalny klej DOT umożliwia łatwe naklejanie bez bąbli przy wyklejaniu nawet dużych powierzchni. W przypadku pojawienia się bąbli powietrza czy też błednego naklejenia folia daje możliwość łatwego odklejenia oraz poprawienia bez szkody dla końcowego efektu. Jest to materiał dedykowany do oklejania krótkoterminowego witryn sklepowych (np. sprzedaż sezonowa) oraz dłuższej ekspozycji dla zastosowań wewnętrznych takich jak: dekoracja wnętrz oraz mebli, wewnętrzna reklama, oznakowania, targi. Folię można aplikować na proste i lekko zakrzywione powierzchnie. Zastosowany klej na bazie wody jest przyjazny dla środowiska.
 
Laminat ochronny – trzy opcje do wyboru: nie, laminat matowy lub błyszczący:
– nie – naklejka jest niezalaminowana;
– laminat matowy lub błyszczący – naklejki najczęściej pokrywamy laminatem zabezpieczającym. Głównym zadaniem laminatu jest zabezpieczenie naklejki przed działaniem promieni UV ale także chroni nadruk przed ścieraniem, myciem np. detergentami.
 
Nacinanie po obrysie – opcje do wyboru nie lub tak:
– jeżeli wybierzemy nie – otrzymamy naklejkę o zadanym formacie w kształcie prostokąta;
– jeżeli wybierzemy tak – otrzymamy naklejkę o zadanym kształcie (bez zbędnej, niepotrzebnej części folii). Warunkiem koniecznym jest oznaczenie w pliku obrysu (linii plotowania).
 
Rozcinanie na sztuki – oferujemy opcje nie lub tak:
– nie – otrzymamy naklejki w większych, zwiniętych brytach folii;
– tak – otrzymamy naklejki rozcięte na pojedyńcze sztuki.
 
Wymiar krótszego boku (mm); Wymiar dłuższego boku (mm) – tutaj podajemy wymiary naklejki którą zamawiamy.
 
Nakład – tutaj podajemy ilość naklejek jaką chcemy zamówić. Naklejki drukujemy już od 1 sztuki.
 
W przypadku gdy potrzebujecie Państwo wydrukować naklejki w kombinacji której nie można za pomocą kalkulatora wycenić i zamówić, prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wydrukujemy dla Państwa nietypowe naklejki.

druk naklejek dowolnego kształtu (druk solwentowy) – drukarnia internetowa CYFRUS.PL

 
W SKRÓCIE
  1. plik *.pdf
  2. wektorowa linia plotowania – na osobnej warstwie
  3. format netto + spady 2 mm z każdej strony
  4. margines bezpieczeństwa – 3 mm od linii cięcia
  5. pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  6. fonty zamienione na krzywe
  7. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa

 

 

  1. Pliki do druku naklejek dowolnego kształtu druk solwentowy przyjmujemy w postaci pliku *.pdf (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
    Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
    – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd, *.tif (w przypadku plików *.psd, *.tif konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
    – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
    – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

  2. Wektorowa linia plotowania – aby wyciąć naklejkę dowolnego kształu potrzebujemy dodatkowo linię plotowania (tzw. obrys). Musi ona być umieszczona na osobnej warstwie lub w osobnym pliku. Grubość linii wektorowej 0,25 mm, kolor czerwony.

  3. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 2 mm SPADY.
    FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
    Formaty dla naklejek dowolnego kształtu druk solwentowy:
    format netto format brutto
    x×y mm (format własny) (x+4)×(y+4) mm

    SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 2 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 4 mm większe od formatu netto...




    Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

  4. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 3 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
    Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 3 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 3 mm od linii cięcia.

  5. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
    Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
    Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
    UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
     
  6. Fonty zamienione na krzywe – ze względów technologicznych (konieczność przygotowania plików do plotowania) w dostarczonym projekcie (nawet w pliku .pdf) koniecznie należy zamienić czcionki na  krzywe. Brak zamiany spowoduje brak możliwości wydrukowania – nie posiadamy wszystkich czcionek używanych przez Państwa – a te których nie mamy zostaną podmienione na posiadane przez nas, co spowoduje zmianę projektu... 
     
  7. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5% – użycie mniejszej wartości w projekcie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji.

  8. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystkie prace zapisujemy osobno w plikach.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.